Regały półkowe, zastosowania specjalne

Regały półkowe są przeznaczone do kompaktowego i systematycznego składowania różnych ładunków. Są one dostępne w różnych typach i konfiguracjach, ale najbardziej powszechne i znane są regały półkowe z metalu. Są one stosowane praktycznie we wszystkich sferach działalności, począwszy od dużych obiektów przemysłowych, a skończywszy na małych warsztatach, archiwach, a nawet w życiu.

Regały półkowe, konstrukcja i cechy użytkowe

Tego typu metalowe regały półkowe charakteryzują się uniwersalnością, praktycznością oraz prostą i niezawodną konstrukcją. Obejmuje on następujące elementy:

  • Regały;
  • Półki i belki;
  • Wsporniki stojaka;
  • Wsporniki; słupki stojące; podpory.

Regały półkowe o dowolnej konstrukcji dostosowanej do potrzeb

Regały półkowe służą do usystematyzowanego rozmieszczania i przechowywania różnych ładunków. Mogą to być towary na sztuki lub produkty zapakowane w różnego rodzaju pojemniki, pudełka, kontenery, pudełka, worki. Ten typ urządzeń magazynowych jest najbardziej rozpowszechniony i pożądany. Wynika to z uniwersalności i maksymalnej łatwości użycia.

Budowa i podstawowe funkcje regałów

Pomimo dość prostej konstrukcji regałów metalowych tego typu, są one bardzo niezawodne i praktyczne. Wynika to z faktu, że wszystkie konstrukcje realizowane przez polskich i zagranicznych producentów są wykonane z wysokiej jakości metalu i zabezpieczone antykorozyjnie zgodnie z międzynarodowymi normami i standardami. Zapewnia to wysoki stopień niezawodności i długi okres eksploatacji.

Regały metalowe do magazynów, obszarów produkcyjnych lub sklepów mogą być opcjonalnie wyposażone w dodatkowe elementy, zgodnie z życzeniem klienta. Należą do nich korki, odbojniki, przekładki i inne.

Zalety tego typu regałów magazynowych są następujące:

  • Niezawodność i stabilność;
  • Wytrzymują one duże obciążenia;
  • Wygodny dostęp do towarów;
  • Łatwość odnalezienia żądanego elementu;
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
  • Estetyczny wygląd.

Ponadto regał półkowy ma długą żywotność, ponieważ jest wykonany z wysokiej jakości stali, zgodnie z normami i standardami europejskimi, i pokryty polimerową farbą proszkową, która chroni elementy metalowe przed korozją.

Dlatego taki solidny i tani regał magazynowy można łatwo zdemontować i zainstalować w nowym miejscu lub sprzedać w celu wykorzystania w przyszłości, na przykład w przypadku zmiany działalności firmy lub rozszerzenia działalności w celu zastąpienia jej. Innym ważnym aspektem jest to, że metalowe regały magazynowe można łączyć z innymi sekcjami bez zatrzymywania procesów roboczych.