Regały metalowe czy drewniane Jakie sprawdzą się w domowych pomieszczeniach gospodarczych

Pomieszczenia gospodarcze w domu, to miejsca, które służą do wielu celów. Z reguły w takich miejscach przechowuje się też wszelkie rzeczy, które są chwilowo niepotrzebne i te, z których korzysta się rzadziej. W pomieszczeniach gospodarczych stoją pralki, suszarki, przechowywane są narzędzia, środki czystości. Aby to było możliwe, w domowym pomieszczeniu gospodarczym muszą być jakieś półki i regały. Jakie regały warto wybrać? Metalowe czy drewniane?

Regały drewniane szybciej się niszczą

Regały drewniane nie zawsze sprawdzają się w takich miejscach. Pod wpływem obciążenia półki takich regałów mogą się uszkodzić. Drewno, z którego wykonane są regały wymaga pielęgnacji, z czasem wygląda o wiele gorzej niż na początku. Trudno tez utrzymać takie regały w czystości. Niełatwo się je myje, co więcej, drewno chłonie wilgoć i wszelkie płyny. Jeśli więc przechowywane na takim regale środki czyszczące, farby czy podobne rzeczy się rozleją, można mieć pewność, że usunięcie plam z półek będzie bardzo trudne, często wręcz niemożliwe. Z tych między innymi powodów, w takim miejscu powinien stanąć przynajmniej jeden solidny i tani regał metalowy. A najlepiej jeśli będzie ich więcej. Kilka takich regałów umożliwi przechowywanie na nich niemałej ilości rzeczy, a więc i większy porządek w domu.

Regały metalowe. Mocne i praktyczne

Regał metalowy na pewno będzie droższy od drewnianego. Warto jednak pamiętać, że za nieco wyższa cenę kupuje się regał na wiele lat. Są zabezpieczone przed korozją na pewno nie zardzewieją. Są też mocne, więc raczej nie ulegną zniszczeniu, nie powyginają się. Regał metalowy jest więc o wiele lepszym wyborem niż drewniany. Decydując się na regały metalowe do domowego pomieszczenia gospodarczego, warto pamiętać o tym, by były dobrej jakości. Wszelkie regały z cienkiej blachy nie są warte uwagi. najlepsze to regały z mocnego metalu. Idealnie, jeśli jest możliwość regulacji wysokości ich półek. Dzięki takiej opcji można wysokość półek dostosować do własnych potrzeb. To zaś ułatwia przechowywanie na nich wszystkiego co potrzebne.

Powierzchnia półek może ulec zarysowaniu

Półki w regałach metalowych najczęściej są malowane farbą. Istnieje więc ryzyko powstania zarysowań na ich powierzchni. Warto tego unikać, bowiem zwiększa to ryzyko korodowania regałów. Zawsze wiec trzeba ostrożnie stawiać rzeczy i delikatnie je z półek zabierać. Jeśli – mimo wszystko – zarysowania na półkach regałów metalowych powstaną, nic nie stoi na przeszkodzie, by je ponownie pomalować. Warto od czasu do czasu tak regały odnawiać. Dzięki temu będą wyglądać o wiele lepiej, co więcej, będą bardziej odporne na korozję.