Regał metalowy. Sprawdzi się także w domu

Regały metalowe wykorzystuje się w wielu miejscach, najczęściej jednak są one wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Nie ma w tym nic dziwnego. Regały metalowe są mocne, można na nich przechowywać rzeczy o znacznej wadze. W firmach więc są po prostu potrzebne. Nie każdy jednak ma świadomość, że regał metalowy jest idealny także do domu. W jakich miejscach w domu warto go postawić i z niego korzystać?

Przydomowy garaż

Garaż jest miejscem, nie tylko dla samochodu. Często też pełni rolę przydomowego warsztatu i pomieszczenia, w którym przechowuje się chwilowo niepotrzebne rzeczy. Regał metalowy to mebel, dzięki któremu przechowywanie rzeczy będzie dużo łatwiejsze. Oczywiście w garażu można postawić więcej niż jeden. Decydując się na zakup regałów metalowych do garażu, warto jednak pamiętać o jednym. Musza być odpowiedniej szerokości i wysokości. Zbyt wysokich nie da się oczywiście wstawić do garażu. Zbyt szerokie zaś utrudnić mogą wjazd samochodem do garażu lub poruszanie się po nim, gdy w pomieszczeniu stoi auto.

Aby ułatwić sobie przechowywanie rzeczy na takich regałach, warto zakupić regały metalowe z możliwością regulacji wysokości pólek. Takie są niewiele droższe od regałów bez możliwości regulacji, dlatego warto dopłacić i mieć regały, w których półki można dowolnie – w zależności od potrzeb – przestawiać. Oczywiście stawiając je, nie można zapominać o ich wypoziomowaniu. Tylko to bowiem zagwarantuje bezpieczne przechowywanie rzeczy na półkach. Jeśli półki będą idealnie poziome, nic z nich nie będzie spadać. Jeśli podłoga w garażu jest nierówna, można też skorzystać z innego rozwiązania niż wypoziomowanie regałów. Można je po prostu zamocować do ściany, dzięki czemu będą stały stabilnie.

Regały metalowe w domu

W każdym domu jest pomieszczenie gospodarcze, w niektórych są też piwnice. W tych pomieszczeniach także warto postawić regały metalowe. Są dużo bardziej praktyczne od drewnianych. Nie niszczą się. Można na nich przechowywać różnego rodzaju rzeczy w tym – na przykład – nieobojętne dla powierzchni środki chemiczne, proszki do prania czy płyny do zmywania. Nawet jeśli na regale się wyleją lub rozsypią, nie powinno to doprowadzić do zniszczenia powierzchni polek. W przypadku regałów drewnianych jest większe ryzyko takich zniszczeń. Regały metalowe łatwo też zachować w czystości. Jeśli powierzchnia półek ulegnie zabrudzeniu, bez problemu można je umyć. Aby uniknąć ryzyka zarysowań półek, warto myć je delikatną szmatką lub miękką częścią gąbki. Do mycia zaś nie należy stosować żadnych proszków do czyszczenia i podobnych preparatów.